Przemysław Żak

Wspólnik | prawnik | ekspert kancelarii
ds. prawa ngo

Ukończył prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Katedrze Prawa Administracyjnego, broniąc pracę na temat prawa do informacji w Polsce.

Od początku wspólnik w Pajączkowska i Wspólnicy Kancelaria Prawna sp.k., specjalizując się w kompleksowej i stałej obsłudze organizacji pozarządowych. W kancelarii szczególnie specjalizuje się w analizach, strategicznym aspekcie rozpoznania i planowania sprawy, opracowywaniu dokumentów organizacji, jak i umów, w tym negocjacji z partnerami i kontrahentami, jak również w tematyce kontroli i zwrotów dotacji. Lubi pracować bezpośrednio z klientami. Aktualnie poza kancelarią zaangażowany społecznie w prace Zespołu Proste prawo dla NGO przy Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych, od początku jego powstania.

Konsultant i autor tekstów na ngo.pl. Doświadczony szkoleniowiec z tematyki szeroko rozumianego prawa ngo oraz prawa do informacji. Działacz organizacji społecznych, założyciel i długoletni członek zarządu Fundacji Instytut Myśli Obywatelskiej im. Stańczyka w Krakowie, gdzie prowadził m.in. działania strażnicze oraz rzecznictwo w procesie legislacyjnym. Długoletni członek Stowarzyszeń Sieć Obywatelska Watchdog Polska, Stowarzyszenia Dialog Społeczny, gdzie pełnił funkcje w organach kontroli.

Jak sam mówi: “Pasjonuje mnie uzgadnianie regulacji wewnętrznych organizacji z jej realnym funkcjonowaniem i z obowiązującymi ramami prawnymi. Chodzi o to, by tworzyć przyjazne, proste i adekwatne do potrzeb ludzi środowisko pracy". Za fundament w prawie uznaje zasadę Ius est ars boni et aequi.
Przemysław Żak
Ta strona używa ciasteczek (pliki cookies). Możesz w każdej chwili zmienić ustawienia przechowywania i uzyskania dostępu do cookies w ustawieniach Państwa przeglądarki internetowej. Zobacz naszą Politykę prywatności